
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 800 mA |
| DC Resistance (DCR) | 51 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 5.1 nH |
| Core Material | Air |
Stock: 1156
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.08550 | $0.85500 |
| 50 | $0.07280 | $3.64000 |
| 100 | $0.06198 | $6.19800 |
| 500 | $0.05467 | $27.33500 |
| 1000 | $0.04822 | $48.22000 |
| 3000 | $0.04254 | $127.62000 |
| 5000 | $0.03753 | $187.65000 |
| 10000 | $0.03505 | $350.50000 |
