LQW15AN5N2C10D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQW15AN5N2C10D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 5.2 nH 0.2 nH 800 mA 51 mΩ
ParameterValue
Tolerance0.2 nH
Length1 mm
Width600 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Wirewound
Height600 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency8 GHz
TypeWirewound
Q Factor30
Current Rating800 mA
DC Resistance (DCR)51 mΩ
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Inductance5.2 nH
Core MaterialNon-Magnetic
RMS Current (Irms)800 mA
Series Resistance51 mΩ