
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 800 mA |
| DC Resistance (DCR) | 51 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 5.2 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 800 mA |
| Series Resistance | 51 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 10679
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03898
Ext.Price$0.03898
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03898 | $0.03898 |
| 10 | $0.01949 | $0.19490 |
| 50 | $0.01845 | $0.92250 |
| 100 | $0.01746 | $1.74600 |
| 500 | $0.01646 | $8.23000 |
| 1000 | $0.01552 | $15.52000 |
| 3000 | $0.01525 | $45.75000 |
| 5000 | $0.01499 | $74.95000 |
| 10000 | $0.01460 | $146.00000 |
