
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 7.7 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 760 mA |
| DC Resistance (DCR) | 56 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 5.9 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 760 mA |
| Series Resistance | 56 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 1848
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09888
Ext.Price$0.09888
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09888 | $0.09888 |
| 10 | $0.04944 | $0.49440 |
| 50 | $0.04456 | $2.22800 |
| 100 | $0.04016 | $4.01600 |
| 500 | $0.03558 | $17.79000 |
| 1000 | $0.03153 | $31.53000 |
| 3000 | $0.02791 | $83.73000 |
| 5000 | $0.02470 | $123.50000 |
| 10000 | $0.02323 | $232.30000 |
