
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 570 mA |
| DC Resistance (DCR) | 130 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 7.2 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 229
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07162
Ext.Price$0.07162
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07162 | $0.07162 |
| 10 | $0.03581 | $0.35810 |
| 50 | $0.03223 | $1.61150 |
| 100 | $0.02900 | $2.90000 |
| 500 | $0.02560 | $12.80000 |
| 1000 | $0.02260 | $22.60000 |
| 3000 | $0.02162 | $64.86000 |
| 5000 | $0.02068 | $103.40000 |
| 10000 | $0.01960 | $196.00000 |
