
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6.8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 750 mA |
| DC Resistance (DCR) | 58 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 7.4 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 750 mA |
| Series Resistance | 58 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 2194
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10580
Ext.Price$0.10580
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10580 | $0.10580 |
| 10 | $0.05290 | $0.52900 |
| 50 | $0.04805 | $2.40250 |
| 100 | $0.04365 | $4.36500 |
| 500 | $0.03910 | $19.55000 |
| 1000 | $0.03502 | $35.02000 |
| 3000 | $0.03116 | $93.48000 |
| 5000 | $0.02773 | $138.65000 |
| 10000 | $0.02617 | $261.70000 |
