
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 7.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 640 mA |
| DC Resistance (DCR) | 79 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 8.1 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 640 mA |
| Series Resistance | 79 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07834
Ext.Price$0.07834
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07834 | $0.07834 |
| 10 | $0.03917 | $0.39170 |
| 50 | $0.03708 | $1.85400 |
| 100 | $0.03511 | $3.51100 |
| 500 | $0.03317 | $16.58500 |
| 1000 | $0.03133 | $31.33000 |
| 3000 | $0.02820 | $84.60000 |
| 5000 | $0.02538 | $126.90000 |
| 10000 | $0.02470 | $247.00000 |
