
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 540 mA |
| DC Resistance (DCR) | 140 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 8.2 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 11235
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.07318 | $0.73180 |
| 50 | $0.06665 | $3.33250 |
| 100 | $0.06070 | $6.07000 |
| 500 | $0.05515 | $27.57500 |
| 1000 | $0.05010 | $50.10000 |
| 3000 | $0.04683 | $140.49000 |
| 5000 | $0.04377 | $218.85000 |
| 10000 | $0.04069 | $406.90000 |
