
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.66 mm |
| Length | 1.016 mm |
| Width | 558.8 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 660 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 400 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 180 mA |
| DC Resistance (DCR) | 2.2 Ω |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 180 mA |
| Series Resistance | 2.2 Ω |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 11581
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14573
Ext.Price$0.14573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14573 | $0.14573 |
| 10 | $0.12827 | $1.28270 |
| 50 | $0.11290 | $5.64500 |
| 100 | $0.09637 | $9.63700 |
| 500 | $0.08226 | $41.13000 |
| 1000 | $0.07808 | $78.08000 |
| 3000 | $0.07412 | $222.36000 |
| 5000 | $0.07036 | $351.80000 |
