
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.66 mm |
| Length | 1.016 mm |
| Width | 558.8 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 660 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 810 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 200 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.95 Ω |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 730 nH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 200 mA |
| Series Resistance | 1.95 Ω |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 10007
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.20433 | $2.04330 |
| 50 | $0.18504 | $9.25200 |
| 100 | $0.16757 | $16.75700 |
| 500 | $0.15092 | $75.46000 |
| 1000 | $0.13593 | $135.93000 |
| 3000 | $0.13247 | $397.41000 |
| 5000 | $0.12910 | $645.50000 |
| 10000 | $0.11370 | $1137.00000 |
