
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 100 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 170 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ω |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.2 µH |
| Core Material | Air |
Stock: 2086
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10934
Ext.Price$0.10934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10934 | $0.10934 |
| 10 | $0.09655 | $0.96550 |
| 50 | $0.08525 | $4.26250 |
| 100 | $0.07432 | $7.43200 |
| 500 | $0.06480 | $32.40000 |
| 1000 | $0.06113 | $61.13000 |
| 3000 | $0.05766 | $172.98000 |
| 5000 | $0.05439 | $271.95000 |
