
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±20 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 80 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 130 mA |
| DC Resistance (DCR) | 3.65 Ω |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 1875
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.20433 | $2.04330 |
| 50 | $0.18504 | $9.25200 |
| 100 | $0.16757 | $16.75700 |
| 500 | $0.15234 | $76.17000 |
| 1000 | $0.13850 | $138.50000 |
| 3000 | $0.13033 | $390.99000 |
| 5000 | $0.12264 | $613.20000 |
| 10000 | $0.11541 | $1154.10000 |
