
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.61 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 609.6 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 470 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.4 GHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 450 mA |
| DC Resistance (DCR) | 470 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 220 nH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 450 mA |
| Series Resistance | 470 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 8961
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10205
Ext.Price$0.10205
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10205 | $0.10205 |
| 10 | $0.09088 | $0.90880 |
| 50 | $0.08093 | $4.04650 |
| 100 | $0.07143 | $7.14300 |
| 500 | $0.06305 | $31.52500 |
| 1000 | $0.05988 | $59.88000 |
| 3000 | $0.05687 | $170.61000 |
| 5000 | $0.05400 | $270.00000 |
