
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.61 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 609.6 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 830 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 420 mA |
| DC Resistance (DCR) | 520 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 270 nH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 420 mA |
| Series Resistance | 520 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 1595
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.21715 | $2.17150 |
| 50 | $0.19698 | $9.84900 |
| 100 | $0.17868 | $17.86800 |
| 500 | $0.16067 | $80.33500 |
| 1000 | $0.14448 | $144.48000 |
| 3000 | $0.13926 | $417.78000 |
| 5000 | $0.13423 | $671.15000 |
| 10000 | $0.11798 | $1179.80000 |
