
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6000 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 35 |
| Current Rating | 600 mA |
| DC Resistance (DCR) | 130 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 12 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 2472
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.10516 | $1.05160 |
| 50 | $0.08884 | $4.44200 |
| 100 | $0.07506 | $7.50600 |
| 500 | $0.06538 | $32.69000 |
| 1000 | $0.05694 | $56.94000 |
| 3000 | $0.04923 | $147.69000 |
| 5000 | $0.04257 | $212.85000 |
