
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4.6 GHz |
| Q Factor | 38 |
| Current Rating | 1.4 A |
| DC Resistance (DCR) | 75 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 15 nH |
| RMS Current (Irms) | 1.4 A |
| Series Resistance | 75 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Type | Wirewound |
Stock: 5619
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.09319 | $0.93190 |
| 50 | $0.07898 | $3.94900 |
| 100 | $0.06694 | $6.69400 |
| 500 | $0.05860 | $29.30000 |
| 1000 | $0.05130 | $51.30000 |
| 3000 | $0.04428 | $132.84000 |
| 5000 | $0.03822 | $191.10000 |
