
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| Current Rating | 1.4 A |
| DC Resistance (DCR) | 75 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 17 nH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1.4 A |
| Series Resistance | 75 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 1319
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07456
Ext.Price$0.07456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07456 | $0.07456 |
| 10 | $0.06659 | $0.66590 |
| 50 | $0.05948 | $2.97400 |
| 100 | $0.05247 | $5.24700 |
| 500 | $0.04629 | $23.14500 |
