
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Length | 1.65 mm |
| Width | 990 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 3.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| Current Rating | 1.2 A |
| DC Resistance (DCR) | 98 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 27 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.2 A |
| Series Resistance | 98 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 3275
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.06882 | $0.68820 |
| 50 | $0.06260 | $3.13000 |
| 100 | $0.05694 | $5.69400 |
| 500 | $0.05169 | $25.84500 |
| 1000 | $0.04693 | $46.93000 |
| 3000 | $0.04235 | $127.05000 |
| 5000 | $0.03822 | $191.10000 |
