
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1.65 mm |
| Width | 990 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 3.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| Current Rating | 1.2 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 28 nH |
| RMS Current (Irms) | 1.2 A |
| Series Resistance | 98 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 2892
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.11029 | $1.10290 |
| 50 | $0.09998 | $4.99900 |
| 100 | $0.09063 | $9.06300 |
| 500 | $0.07937 | $39.68500 |
| 1000 | $0.06951 | $69.51000 |
| 3000 | $0.05971 | $179.13000 |
| 5000 | $0.05130 | $256.50000 |
