
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.651 mm |
| Width | 889 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 15 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 24 |
| Current Rating | 3.2 A |
| DC Resistance (DCR) | 18 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.2 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 3.2 A |
| Series Resistance | 18 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 2361
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08525
Ext.Price$0.08525
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08525 | $0.08525 |
| 10 | $0.07590 | $0.75900 |
| 50 | $0.06758 | $3.37900 |
| 100 | $0.05966 | $5.96600 |
| 500 | $0.05267 | $26.33500 |
| 1000 | $0.04873 | $48.73000 |
| 3000 | $0.04508 | $135.24000 |
