
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 nH |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 16 |
| Current Rating | 700 mA |
| DC Resistance (DCR) | 42 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.2 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 700 mA |
| Series Resistance | 42 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13210
Ext.Price$0.13210
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13210 | $0.13210 |
| 10 | $0.11816 | $1.18160 |
| 50 | $0.10570 | $5.28500 |
| 100 | $0.09396 | $9.39600 |
| 500 | $0.08352 | $41.76000 |
| 1000 | $0.07767 | $77.67000 |
| 3000 | $0.07223 | $216.69000 |
