
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Length | 800 µm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 10.4 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 1.5 A |
| DC Resistance (DCR) | 54 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.7 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.5 A |
| Series Resistance | 54 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 3399
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.07198 | $0.71980 |
| 50 | $0.06540 | $3.27000 |
| 100 | $0.05942 | $5.94200 |
| 500 | $0.05385 | $26.92500 |
| 1000 | $0.04881 | $48.81000 |
| 3000 | $0.04622 | $138.66000 |
| 5000 | $0.04377 | $218.85000 |
