
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 7 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 38 |
| Current Rating | 900 mA |
| DC Resistance (DCR) | 45 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 6.8 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 1712
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10060
Ext.Price$0.10060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10060 | $0.10060 |
| 10 | $0.05030 | $0.50300 |
| 50 | $0.04521 | $2.26050 |
| 100 | $0.04064 | $4.06400 |
| 500 | $0.03596 | $17.98000 |
| 1000 | $0.03182 | $31.82000 |
| 3000 | $0.02960 | $88.80000 |
| 5000 | $0.02754 | $137.70000 |
