
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 35 |
| Current Rating | 650 mA |
| DC Resistance (DCR) | 110 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 8.7 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 650 mA |
| Series Resistance | 110 mΩ |
| DC Current | 650 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5935
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.05942 | $0.59420 |
| 50 | $0.05385 | $2.69250 |
| 100 | $0.04881 | $4.88100 |
| 500 | $0.04457 | $22.28500 |
| 1000 | $0.04069 | $40.69000 |
| 3000 | $0.03640 | $109.20000 |
| 5000 | $0.03257 | $162.85000 |
