
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Length | 800 µm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.9 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 34 |
| Current Rating | 230 mA |
| DC Resistance (DCR) | 640 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 91 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 230 mA |
| Series Resistance | 640 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 1694
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.07634 | $0.76340 |
| 50 | $0.06945 | $3.47250 |
| 100 | $0.06318 | $6.31800 |
| 500 | $0.05731 | $28.65500 |
| 1000 | $0.05198 | $51.98000 |
| 3000 | $0.04704 | $141.12000 |
| 5000 | $0.04257 | $212.85000 |
