
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.991 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 680 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.9 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 34 |
| Current | 150 mA |
| Current Rating | 230 mA |
| DC Resistance (DCR) | 640 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 91 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 230 mA |
| inductance tolerance | 5 % |
| Max DC Current | 230 mA |
| Series Resistance | 640 mΩ |
| DC Current | 230 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 2076
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07296
Ext.Price$0.07296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07296 | $0.07296 |
| 10 | $0.03648 | $0.36480 |
| 50 | $0.03280 | $1.64000 |
| 100 | $0.02949 | $2.94900 |
| 500 | $0.02609 | $13.04500 |
| 1000 | $0.02309 | $23.09000 |
| 3000 | $0.02148 | $64.44000 |
| 5000 | $0.01999 | $99.95000 |
