
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Length | 800 µm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.75 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 34 |
| Current Rating | 490 mA |
| DC Resistance (DCR) | 630 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 100 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 490 mA |
| Series Resistance | 630 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 3201
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.08199 | $0.81990 |
| 50 | $0.07581 | $3.79050 |
| 100 | $0.07010 | $7.01000 |
| 500 | $0.06592 | $32.96000 |
| 1000 | $0.06198 | $61.98000 |
| 3000 | $0.05319 | $159.57000 |
| 5000 | $0.04565 | $228.25000 |
