
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.991 mm |
| Length | 1.651 mm |
| Width | 889 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.65 Ω |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.38 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 310 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.65 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 180 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 310 mA |
| Series Resistance | 1.65 Ω |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 1922
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.07198 | $0.71980 |
| 50 | $0.06540 | $3.27000 |
| 100 | $0.05942 | $5.94200 |
| 500 | $0.05385 | $26.92500 |
| 1000 | $0.04881 | $48.81000 |
| 3000 | $0.04352 | $130.56000 |
| 5000 | $0.03881 | $194.05000 |
