
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.65 mm |
| Width | 990 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.28 Ω |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.33 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 24 |
| Current Rating | 250 mA |
| DC Resistance (DCR) | 2.28 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 250 nH |
| RMS Current (Irms) | 250 mA |
| Series Resistance | 2.28 Ω |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
