
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.1 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 190 mA |
| DC Resistance (DCR) | 3.84 Ω |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 330 nH |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08362
Ext.Price$0.08362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08362 | $0.08362 |
| 10 | $0.07480 | $0.74800 |
| 50 | $0.06691 | $3.34550 |
| 100 | $0.05942 | $5.94200 |
| 500 | $0.05277 | $26.38500 |
| 1000 | $0.04909 | $49.09000 |
| 3000 | $0.04567 | $137.01000 |
