
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 12.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 24 |
| Current Rating | 700 mA |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1.6 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 700 mA |
| Series Resistance | 30 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 4016
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.07318 | $0.73180 |
| 50 | $0.06665 | $3.33250 |
| 100 | $0.06070 | $6.07000 |
| 500 | $0.05515 | $27.57500 |
| 1000 | $0.05010 | $50.10000 |
| 3000 | $0.04515 | $135.45000 |
| 5000 | $0.04069 | $203.45000 |
