
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 2.25 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 37 |
| Current Rating | 600 mA |
| DC Resistance (DCR) | 144 mΩ |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 30 nH |
| RMS Current (Irms) | 600 mA |
| Series Resistance | 144 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 373
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.07634 | $0.76340 |
| 50 | $0.06945 | $3.47250 |
| 100 | $0.06318 | $6.31800 |
| 500 | $0.05866 | $29.33000 |
| 1000 | $0.05446 | $54.46000 |
| 3000 | $0.04849 | $145.47000 |
| 5000 | $0.04318 | $215.90000 |
