
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 1.3 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 32 |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 650 mΩ |
| Test Frequency | 150 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 120 nH |
| RMS Current (Irms) | 300 mA |
| Series Resistance | 650 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 9808
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.05754 | $0.57540 |
| 50 | $0.05230 | $2.61500 |
| 100 | $0.04753 | $4.75300 |
| 500 | $0.04328 | $21.64000 |
| 1000 | $0.03941 | $39.41000 |
| 3000 | $0.03717 | $111.51000 |
| 5000 | $0.03505 | $175.25000 |
