
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 600 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 630 mA |
| DC Resistance (DCR) | 250 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 330 nH |
| Core Material | Ferrite |
Stock: 4462
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.19834 | $1.98340 |
| 50 | $0.17996 | $8.99800 |
| 100 | $0.16329 | $16.32900 |
| 500 | $0.14805 | $74.02500 |
| 1000 | $0.13423 | $134.23000 |
| 3000 | $0.12401 | $372.03000 |
| 5000 | $0.11456 | $572.80000 |
