
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 555 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 500 mA |
| DC Resistance (DCR) | 450 mΩ |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 470 nH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 500 mA |
| Series Resistance | 450 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
Stock: 2717
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.19834 | $1.98340 |
| 50 | $0.17996 | $8.99800 |
| 100 | $0.16329 | $16.32900 |
| 500 | $0.14805 | $74.02500 |
| 1000 | $0.13423 | $134.23000 |
| 3000 | $0.12401 | $372.03000 |
| 5000 | $0.11456 | $572.80000 |
