

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 1.55 mm |
| Length | 2.0828 mm |
| Width | 1.524 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.52 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | |
| Features | |
| Self Resonant Frequency | 920 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 400 mA |
| DC Resistance (DCR) | 560 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 150 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 400 mA |
| Series Resistance | 560 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 1147
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.09490 | $0.94900 |
| 50 | $0.08583 | $4.29150 |
| 100 | $0.07763 | $7.76300 |
| 500 | $0.06792 | $33.96000 |
| 1000 | $0.05942 | $59.42000 |
| 3000 | $0.05130 | $153.90000 |
