
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.778 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.4986 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2015 |
| Resistance | 30 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.7 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 8.986799 mg |
| Self Resonant Frequency | 3.3 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 1.32 A |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 10 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.32 A |
| Max DC Current | 1.32 A |
| Series Resistance | 30 mΩ |
| DC Current | 1.32 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
