LQW2BHN22NJ03L
Mfr.Part #:
LQW2BHN22NJ03L
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 22 nH 5 % 720 mA 90 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.78 mm
Length2.2 mm
Width1.4986 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Resistance90 mΩ
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.7 mm
Depth1.7 mm
Radiation HardeningNo
Self Resonant Frequency2.1 GHz
Q Factor30
Current Rating720 mA
DC Resistance (DCR)90 mΩ
Test Frequency100 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
ShieldingUnshielded
Inductance22 nH
Core MaterialNon-Magnetic
RMS Current (Irms)720 mA
Max DC Current720 mA
Series Resistance90 mΩ
DC Current720 mA