
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.78 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.7 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.7 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 750 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 40 |
| Current Rating | 320 mA |
| DC Resistance (DCR) | 400 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 120 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 320 mA |
| Max DC Current | 320 mA |
| Series Resistance | 400 mΩ |
| DC Current | 320 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 552
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.15987 | $1.59870 |
| 50 | $0.14508 | $7.25400 |
| 100 | $0.13166 | $13.16600 |
| 500 | $0.11574 | $57.87000 |
| 1000 | $0.10174 | $101.74000 |
| 3000 | $0.09601 | $288.03000 |
| 5000 | $0.09060 | $453.00000 |
| 10000 | $0.08550 | $855.00000 |
