
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.01 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 110 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 19.986414 mg |
| Self Resonant Frequency | 1 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 60 |
| Current Rating | 380 mA |
| DC Resistance (DCR) | 110 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 47 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 380 mA |
| inductance tolerance | 5 % |
| Max DC Current | 380 mA |
| Series Resistance | 154 mΩ |
| DC Current | 380 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27187
Ext.Price$0.27187
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27187 | $0.27187 |
| 10 | $0.24292 | $2.42920 |
| 50 | $0.21706 | $10.85300 |
| 100 | $0.18986 | $18.98600 |
| 500 | $0.16606 | $83.03000 |
| 1000 | $0.14365 | $143.65000 |
| 3000 | $0.12426 | $372.78000 |
