
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Forward Voltage | 500 mV |
| Element Configuration | Single |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Reverse Current | 30 µA |
| RoHS | Compliant |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 1 A |
| Forward Current | 200 mA |
Stock: 1638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04644
Ext.Price$0.04644
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04644 | $0.04644 |
| 10 | $0.02322 | $0.23220 |
| 50 | $0.01786 | $0.89300 |
| 100 | $0.01590 | $1.59000 |
| 500 | $0.01416 | $7.08000 |
| 1000 | $0.01312 | $13.12000 |
| 3000 | $0.01215 | $36.45000 |
| 5000 | $0.01134 | $56.70000 |
| 10000 | $0.01058 | $105.80000 |
| 30000 | $0.00987 | $296.10000 |
| 50000 | $0.00921 | $460.50000 |
