
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 22.2 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 200 mA |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Drain to Source Resistance | 10 Ω |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 25 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 50 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 900 mV |
Stock: 2327
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07776
Ext.Price$0.07776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07776 | $0.07776 |
| 10 | $0.06950 | $0.69500 |
| 50 | $0.06211 | $3.10550 |
| 100 | $0.05505 | $5.50500 |
| 500 | $0.04879 | $24.39500 |
| 1000 | $0.04240 | $42.40000 |
| 3000 | $0.03685 | $110.55000 |
