

| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Channels | 1 |
| Forward Voltage | 1.4 V |
| Forward Current | 50 mA |
| Current Transfer Ratio | 600 % |
| Rise Time | 4 µs |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Fall Time | 3 µs |
Stock: 79870
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10406
Ext.Price$0.10406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10406 | $0.10406 |
| 10 | $0.05203 | $0.52030 |
| 50 | $0.04744 | $2.37200 |
| 100 | $0.04326 | $4.32600 |
| 500 | $0.03710 | $18.55000 |
| 1000 | $0.03182 | $31.82000 |
| 3000 | $0.03059 | $91.77000 |
| 5000 | $0.02940 | $147.00000 |
| 10000 | $0.02793 | $279.30000 |
