
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1 MHz |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 670 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 580 mA |
| Current Rating | 580 mA |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12902
Ext.Price$0.12902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12902 | $0.12902 |
| 10 | $0.06451 | $0.64510 |
| 50 | $0.05726 | $2.86300 |
| 100 | $0.05083 | $5.08300 |
| 500 | $0.04638 | $23.19000 |
| 1000 | $0.04232 | $42.32000 |
| 3000 | $0.03861 | $115.83000 |
| 5000 | $0.03523 | $176.15000 |
| 10000 | $0.03214 | $321.40000 |
