
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1 MHz |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 37 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Metal |
| Saturation Current | 2.2 A |
| Current Rating | 2.2 A |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10790
Ext.Price$0.10790
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10790 | $0.10790 |
| 10 | $0.05395 | $0.53950 |
| 50 | $0.04788 | $2.39400 |
| 100 | $0.04249 | $4.24900 |
| 500 | $0.03879 | $19.39500 |
| 1000 | $0.03541 | $35.41000 |
| 3000 | $0.03233 | $96.99000 |
| 5000 | $0.02952 | $147.60000 |
| 10000 | $0.02695 | $269.50000 |
