LVS505020-3R3M-N
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
LVS505020-3R3M-N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 3.3 µH 20 % 2.52 A 57.6 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency1 MHz
TypeMolded
DC Resistance (DCR)57.6 mΩ
ShieldingShielded
Inductance3.3 µH
Core MaterialMagnetic
Saturation Current2.52 A
Current Rating2.52 A