
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1 MHz |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 125 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.6 A |
| Current Rating | 1.6 A |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06528
Ext.Price$0.06528
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06528 | $0.06528 |
| 10 | $0.05769 | $0.57690 |
| 50 | $0.05098 | $2.54900 |
| 100 | $0.04448 | $4.44800 |
| 500 | $0.03880 | $19.40000 |
| 1000 | $0.03558 | $35.58000 |
| 3000 | $0.03263 | $97.89000 |
