LVS606028-101M-N
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
LVS606028-101M-N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 100 µH 20 % 800 mA 600 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency1 MHz
TypeMolded
DC Resistance (DCR)600 mΩ
ShieldingShielded
Inductance100 µH
Core MaterialMagnetic
Saturation Current800 mA
Current Rating800 mA