
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Detector |
| Output Type | NMOS |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 700 mV |
| Accuracy | 1 % |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 2324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09004
Ext.Price$0.09004
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09004 | $0.09004 |
| 10 | $0.04502 | $0.45020 |
| 50 | $0.04052 | $2.02600 |
| 100 | $0.03647 | $3.64700 |
| 500 | $0.03375 | $16.87500 |
| 1000 | $0.03124 | $31.24000 |
| 3000 | $0.02891 | $86.73000 |
| 5000 | $0.02479 | $123.95000 |
