
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Type | Voltage Detector |
| Output Type | NMOS |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Accuracy | 1 % |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 365
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10944
Ext.Price$0.10944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10944 | $0.10944 |
| 10 | $0.05472 | $0.54720 |
| 50 | $0.04915 | $2.45750 |
| 100 | $0.04414 | $4.41400 |
| 500 | $0.03999 | $19.99500 |
| 1000 | $0.03623 | $36.23000 |
| 3000 | $0.03283 | $98.49000 |
| 5000 | $0.02773 | $138.65000 |
