
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 970
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31334
Ext.Price$0.31334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31334 | $0.31334 |
| 10 | $0.27734 | $2.77340 |
| 50 | $0.24547 | $12.27350 |
| 100 | $0.20465 | $20.46500 |
| 500 | $0.17062 | $85.31000 |
| 1000 | $0.16305 | $163.05000 |
| 3000 | $0.15582 | $467.46000 |
| 5000 | $0.14592 | $729.60000 |
